Jaka buda dla psa?

Pies przy budzie to nie jak kiedyś przy łańcuchu, teraz jest przepis który zabrania trzymania psów domowych na uwięzi. Teraz psy mieszkające w miastach mieszkają razem z nami pod dachem domowym. Ale na wsi psy nadal mieszkaj w budach i wciąż się zdarza, że nadal w fatalnych warunkach. Pies może mieszkać w budzie jak najbardziej ale powinno ona mieć jak dogodne warunki.

Jakie psy mogą mieszkać w budzie ?

W budzie mogą mieszkać psy, które posiadają dwuwarstwową sierść. Są to psy, które posiadają warstwę izolacyjną włos okrywowy i podszerstek. Chodzi tu jak najbardziej o pory zimowe, żeby psom nie było zimno.

Jakie psy nadają się do zamieszkania w budzie?

  • husky,
  • szpic fiński,
  • bernardyn,
  • owczarek niemiecki,
  • owczarek podhalański,
  • terier rosyjski.

Gdzie buda dla psa powinna być umieszczona?

Na pewno tam, gdzie pies będzie miał dogodne warunki podczas każdej pory roku. O tym czego wymaga się od budy dla psa więcej informacji przedstawili redaktorzy portalu www.lajf.pl. Przede wszystkim miejsce budy dla psa powinno być chronione przed wiatrem i w pełnym słońcu. Nie może stać zbyt blisko ulicy. Wokół budy powinien być kojec wykonany z siatki drucianej powinna być to w miarę duża przestrzeń by pies miał pole przestrzeni. Podłoże powinno być w kostce brukowej tak by było lepiej do oczyszczania niż piasek w który po deszczu zrobi się kałuże z błotem. Fajnie by byłoby pies w kojcu miał trochę zieleni.

Jakiego typu powinna być buda dla naszego psa?

Na początek trzeba skupić się nad wymiarami budy tak by nie była za mała. Zmierz psa, pamiętaj, że długość psa to wraz z ogonem. Wejście do budy powinno być większe niż wysokość oraz szerokości psa. Również pamiętaj o izolacji psa. Izolacja powinna być termiczna ma w zimne dni ogrzać budę a w ciepłe chłodzić. Do ocieplenia użyj styropian lub wełnę mineralną. Jednym ze sposobów, które teraz się stosuje przy budowie budy to zadbaj by dach był zdejmowany ułatwia to czyszczenie. Budę możemy wykonać sami lub kupić gotową w markecie budowlanym co samodzielne wykonanie budy będzie znacznie tańszym rozwiązaniem.

Jakie są rodzaje modeli bud dla psa?

  • buda drewniana,
  • buda z kojcem,
  • buda z przedsionkiem.

Pamiętaj ze względu na pogodę dbaj o swojego pupila, jeśli widzisz że jest siarczysty mróz zadbaj o koce do budy lub zabierz psa do domu. Pies potrzebuje kontaktu ze swoim panem zabierz go czasem na spacer lub zabawę. Pies również może pobiegać po podwórku nie trzymaj go cały czas zamkniętego w kojcu.