Derka dla konia – jakie są rodzaje?

Właściciele pragną jak najlepiej zadbać o swoje zwierzę. Dlatego, zależy im, aby konie czuły się komfortowo podczas przebywania na padoku, nawet gdy pogoda jest niesprzyjająca. Właściciele martwią się, że ich wierzchowiec zmoknie lub zmarznie po wyjściu ze stajni. Z takich względów powstała derka dla konia. Jest niezbędnym wyposażeniem dla koni strzyżonych, które są pozbawiane naturalnej ochrony przed zimnem.

​Derka dla konia – rodzaje:

Istnieje kilka rodzajów derek dla konia, przed zakupem warto się zastanowić, jaką funkcję ma spełniać i wybrać odpowiedni rodzaj.

Derka padokowa

Przeznaczona jest do użytku zewnętrznego. Jej funkcją jest ochrona konia przed zimnem, deszczem i wiatrem. Derki padokowe dzielą się na przeciwdeszczowe, które są lżejsze i chronią głównie przed opadami, a także na jesienno-zimowe, które zawierają wypełnienie i zapewniają zwierzęciu ciepło.

​Derka siatkowa

Służy głównie jako ochrona przed owadami. Wykonane są zazwyczaj z siatki, która powinna powstrzymać insekty przed gryzieniem. Powinna być zakładana na konie wrażliwe na ugryzienia, przed wyjściem na pastwisko, padok lub miejsce, w którym występuje większa liczba owadów.

Derka treningowa

Zakładana jest głównie przed lub po treningu z koniem. Derki wykonane z polaru zadziałają osuszająco po treningu, co szczególnie przydatne jest podczas okresu zimowego. Natomiast derki wykonane z poliestru przydadzą się podczas przeprowadzania treningu w deszcz.

Derka polarowa

Oprócz stosowania takiej derki do osuszenia konia po treningu, doskonale nada się również na chłodniejsze poranki i wieczory. Chroni przed chłodem, ciała osuszająco i zapewnia komfort ciepła.

Derka stajenna

Korzystać z niej można głównie w stajni. Przeznaczona jest dla koni strzyżonych, które są trzymane w chłodnych stajniach, wykazują się wrażliwością na temperaturę, a także koni starszych lub chorych. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do jej wykonania jest bawełna.

Derka egzemowa

Stworzona z myślą o koniach cierpiących na egzemę letnią, posiadających problematyczną skórę i wrażliwych.

Niezależnie od tego, która derka jest dla Ciebie najlepsza możesz wszystkich przyjrzeć się najpierw w sklepie internetowym https://konik.com.pl/derki. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ daje możliwość porównania wielu produktów. Tym samym można zyskać pewność, że wybrana będzie dla nas właściwa. Dodatkowo w takim sklepie można wyposażyć się w inne akcesoria przydatne podczas jazdy konnej. Warto z tego skorzystać, tak samo jak z promocji, które pojawiają się na stronie sklepu internetowego.